Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zamiast budować lotnisko wyremontują nam ulice: Sikorskiego i Szosa do Mężenina

Projekt dotyczącego przebudowy biegnących w granicach administracyjnych miasta Łomży dróg wojewódzkich - ulicy Sikorskiego (od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu Hubala), oraz ulicy Szosa do Mężenina (od skrzyżowania z AL. Legionów do granic administracyjnych miasta w okolicy Zawad), znalazł się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego. - Inwestycja warta jest łącznie 28,45 mln zł, dofinansowanie z RPO wyniesie nieco ponad 17 mln zł – poinformowała Agnieszka Tyszkiewicz z Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy dodatkowe środki na budowę dróg wojewódzkich pojawiły się w RPO gdy zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że właśnie na ten cel zostaną skierował środki, które wcześniej były zablokowane w związku z planami budowy regionalnego lotniska.

To drugi projekt drogowy, który będzie realizowany w Łomży dzięki wsparciu z RPO. W ubiegłym roku zakończyła się modernizacja Alei Piłsudskiego, fragmentu Alei Legionów od skrzyżowania z Piłsudskiego do Konarzyc, oraz ulicy Spokojnej wraz z dobudową nowego odcinka tej ulicy łączącego ją z Przykoszarową. Koszt całej inwestycji to prawie 38 mln zł, z czego ponad 31 mln zł to przyznana miastu dotacja unijna w ramach RPO.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę