Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Prokurator Okręgowy przeciwny planom likwidacji prokuratur rejonowych w Kolnie i Zambrowie

Główne zdjęcie
Prokurator Tomasz Wilk

- Nie widzimy racjonalnych przesłanek aby likwidować prokuratury w Kolnie i Zambrowie – mówił Tomasz Wilk Prokurator Okręgowy w Łomży odnosząc się do planów zmiany struktury „wymiaru sprawiedliwości” w Polsce. - Te prokuratury dobrze pracują i nie ma potrzeby likwidacji tych jednostek. Wśród argumentów za pozostawieniem małych prokuratur Tomasz Wilk przytacza także argument finansowy. W 2010 roku średnio dla okręgu łomżyńskiego koszty wyniosły 75 zło na sprawę, a w 2011 roku 94 zł. W kraju w wielu wypadkach stawki są nawet dwukrotnie wyższe.

- Z mojej strony działania te budzą zaniepokojenie. Jesteśmy przeciwko likwidacji tych małych jednostek – podkreślał prokurator Tomasz Wilk.
Prokurator mówił, że tam dobre wyniki pracy - efektywność trzech prokuratorów w Zambrowie wyniosła w ubiegłym roku ponad 65%, a obciążenie 39,1 – co oznacza, że jeden prokurator miesięcznie zajmował się właśnie tylko sprawami karnymi. Prokurator Wilk mówił także, że są tam dobre warunki lokalowe – szczególnie w Kolnie.
- Te prokuratury wrosły już w strukturę szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości w okręgu łomżyńskim – dodawał prokurator Wilk mówiąc, że mieszkańcy powiatów zambrowskiego i kolneńskiego przychodzą tam nie tylko gdy są wzywani na przesłuchania ale często także po to aby uzyskać fachową pomoc prawną. - I prokuratorzy udzielają im takich informacji, albo kierują do konkretnych instytucji – mówił Prokurator Okręgowy zwracając uwagę, że w wielu takich przypadkach ci mieszkańcy nie przyjechaliby do Łomży.
Prokurator Okręgowy mówił, że uczestniczył w dwóch spotkaniach w Prokuraturze Generalnej dotyczących prokuratur rejonowych w Kolnie i Zambrowie, ale do tej pory nie został poinformowany o wyniakch "badań" tych prokuratur i dlaszych ich losach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę