Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pracownik GDDKiA odpowie za tragiczny wypadek pod Zambrowem?

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła zarzuty „przekraczając swoje uprawnienia w związku z nadzorem kierowniczym sprawowanym przez inwestora” pracownikowi białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który nadzorował remont drogi krajowej nr 66 Zambrów – Wysokie Mazowieckie. To na tej drodze, w okolicach Woli Zambrowskiej, w najtragiczniejszym w regionie w ubiegłym roku wypadku drogowym. Po zderzeniu busa z ciężarówką zginęło sześć osób.

2 lutego 2011 roku po godzinie 5:00 w miejscowości Wola Zambrowska na drodze krajowej numer 66 jadący od strony Wysokiego Mazowieckiego bus w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu ustawiając się bokiem do kierunku jazdy. Od strony Zambrowa w tym czasie jechała ciężarowa scania z przyczepą, która wbiła się w opla spychając auto do przydrożnego rowu. Wszystkie jadące vivaro osoby - 6 mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat - zginęły na miejscu.
Biegli, z których opinii skorzystała prokuratura, ocenili, że do wypadku doszło wskutek niekontrolowanego poślizgu na śliskiej jezdni; według nich nie przyczynił się do tego żaden z kierowców.
Jam mówił prokurator Janusz Sobieski z Prokuratury Okręgowej w Łomży w śledztwie wyłączono do odrębnego postępowania materiał dotyczący wykonania remontu tej drogi. I w związku z tym w przestawiono zarzut pracownikowi białostockiego oddziału GDDKiA.
- Osoba ta złożyła wyjaśnienia. Nie możemy za wiele o tych wyjaśnieniach powiedzieć, dlatego, że chcemy jeszcze wykonać pewne czynności – mówił prokurator.

Art. 231 KK
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę