Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Prezydent wrócił z Kaliningradu

Biuro prasowe łomżyńskiego ratusza poinformowało o kaliningradzkiej wizycie prezydent Mieczysław Czerniawski. - Łomża ma szansę skorzystać z doświadczeń i potencjału gospodarczego liczącego niemal 500 tys. mieszkańców Kaliningradu oraz całego Obwodu Kaliningradzkiego – podaje rzecznik prezydenta Anna Sobocińska. Póki co podczas kilkudniowej wizyty prezydent podpisał „List intencyjny o współpracy partnerskiej” z liczącym niespełna 30 tysięcy mieszkańców miasteczkiem Gusiew.

Jak podaje ratusz podpisane 19 stycznia (w miniony czwartek) w Gusiewie porozumienie przewiduje współpracę obu miast w zakresie promocji gospodarczej i turystycznej.
- Miasta zobowiązują się w nim do rozwijania współpracy i doświadczenia w dziedzinach: gospodarki i rozwoju przedsiębiorczości, turystyki, kultury, oświaty, wymiany młodzieży, sportu oraz ochrony środowiska – podaje Sobocińska.

Natomiast planowana współpraca z Kaliningradem i całym Obwodem Kaliningradzkim miała by  opierać się na inicjatywach podejmowanych z Kaliningardzką Izbą Handlowo-Przemysłową. Dzięki jej zaangażowaniu możliwe będzie zorganizowanie misji gospodarczej. Izba byłaby współorganizatorem przyjazdu rosyjskich przedsiębiorców do Łomży oraz gospodarzem podczas wizyty – już wiosną - łomżyńskich przedsiębiorców w Kaliningardzie i Gusiewie.
Jak podaje Sobocińska prezydent "Mieczysław Czerniawski podczas spotkań wskazywał na kierunek rozwoju Łomży, która przygotowuje tereny inwestycyjne pod podstrefę specjalnej strefy ekonomicznej. - Utworzenie łomżyńskiej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej jest doskonałym fundamentem współpracy pomiędzy miastami, gdyż Specjalna Strefa Ekonomiczna w Kaliningradzie wymaga inwestycji rzędu 5 mln USD, natomiast w Łomży 100 000 Euro – mówił Mieczysław Czerniawski. Prezydent Łomży zwrócił uwagę również na bogatą ofertę Łomży w zakresie zawodowego szkolnictwa średniego i wyższego, na prężenie działające instytucje kultury z bogatą ofertą dla mieszkańców i gości oraz na działania naszego Miasta zmierzające do rozszerzenia oferty turystycznej."

Wraz z prezydentem w Kaliningradzie obecni byli także przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz i naczelnik Centrum Obsługi Inwestora Waldemar Matkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę