wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Wiedzieli co robią gdy mordowali wiceprezydenta

- Każdy z pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo byłego wiceprezydenta Łomży w chwili popełniania zbrodni miał świadomość co robi – wynika z opinii po przeprowadzonych badaniach psychiatrycznych podejrzanych. Łomżyńscy śledczy planują, że w marcu akt oskarżenia przeciwko zabójcom zostanie wysłany do sądu. Prokurator Janusz Sobieski, naczelnik V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży nie przewiduje możliwości zmiany kwalifikacji karnej czynu. Zgodnie z przedstawionymi zarzutami każdemu z pięciu podejrzanych grozi kara do 25 lat więzienia, lub nawet dożywocie.

Rybno, miejsce znalezienia ciała.
Rybno, miejsce znalezienia ciała.

Przypomnijmy do brutalnego pobicia byłego wiceprezydenta doszło wieczorem 18 października ubiegłego roku. Został on dotkliwie pobity na melinie w Łomży, a następnie wywieziony i jeszcze żywy porzucony na łące koło Rybna. Tam były wiceprezydent zmarł w wyniku obrażeń. Zmasakrowane ciało następnego dnia znaleźli wędkarze. Sprawców mordu bardzo szybko ujęto. Okazali się nimi niemalże sąsiedzi wiceprezydenta: 22-letni Grzegorz B., 23-letni Marcin S., 24-letni Sławomir C., 28-letni Grzegorz O. i 43-letni Andrzej K. Wszyscy od tamtej przebywają w tymczasowym areszcie. Tymczasem jak mówi prokurator Janusz Sobieski sporządzono już wszystkie opinie biegłych jakie planowano w tej sprawie. Są też wyniki badania psychiatrycznego podejrzanych.
- Każda z tych osób miała świadomość tego co robi – mówi prokurator, ale zasłaniając się dobrem prowadzonego jeszcze śledztwa nie ujawnia szczegółów zbrodni. - Mam nadzieję, że do końca marca uda nam się to postępowanie zakończyć – dodaje.
Prokurator Sobieski pytany przez dziennikarzy wykluczył możliwość zmiany kwalifikacji karnej czynu na łagodniejszych dla podejrzanych. Na wszystkich ciąży zarzuty zabójstwa w połączeniu z rozbojem, za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi im kara do 25 lat więzienia, lub nawet dożywocie.

191007024330.png

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę