Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wiedzieli co robią gdy mordowali wiceprezydenta

Główne zdjęcie
Rybno, miejsce znalezienia ciała.

- Każdy z pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo byłego wiceprezydenta Łomży w chwili popełniania zbrodni miał świadomość co robi – wynika z opinii po przeprowadzonych badaniach psychiatrycznych podejrzanych. Łomżyńscy śledczy planują, że w marcu akt oskarżenia przeciwko zabójcom zostanie wysłany do sądu. Prokurator Janusz Sobieski, naczelnik V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży nie przewiduje możliwości zmiany kwalifikacji karnej czynu. Zgodnie z przedstawionymi zarzutami każdemu z pięciu podejrzanych grozi kara do 25 lat więzienia, lub nawet dożywocie.

Przypomnijmy do brutalnego pobicia byłego wiceprezydenta doszło wieczorem 18 października ubiegłego roku. Został on dotkliwie pobity na melinie w Łomży, a następnie wywieziony i jeszcze żywy porzucony na łące koło Rybna. Tam były wiceprezydent zmarł w wyniku obrażeń. Zmasakrowane ciało następnego dnia znaleźli wędkarze. Sprawców mordu bardzo szybko ujęto. Okazali się nimi niemalże sąsiedzi wiceprezydenta: 22-letni Grzegorz B., 23-letni Marcin S., 24-letni Sławomir C., 28-letni Grzegorz O. i 43-letni Andrzej K. Wszyscy od tamtej przebywają w tymczasowym areszcie. Tymczasem jak mówi prokurator Janusz Sobieski sporządzono już wszystkie opinie biegłych jakie planowano w tej sprawie. Są też wyniki badania psychiatrycznego podejrzanych.
- Każda z tych osób miała świadomość tego co robi – mówi prokurator, ale zasłaniając się dobrem prowadzonego jeszcze śledztwa nie ujawnia szczegółów zbrodni. - Mam nadzieję, że do końca marca uda nam się to postępowanie zakończyć – dodaje.
Prokurator Sobieski pytany przez dziennikarzy wykluczył możliwość zmiany kwalifikacji karnej czynu na łagodniejszych dla podejrzanych. Na wszystkich ciąży zarzuty zabójstwa w połączeniu z rozbojem, za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi im kara do 25 lat więzienia, lub nawet dożywocie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę