Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

PIRol: „składka zdrowotna powinna być pobierana od naliczanego podatku rolnego”

Uzależnienie „wysokości stawek na ubezpieczenia zdrowotne uzależnione od powierzchni gospodarstwa są nie do przyjęcia i jesteśmy zdecydowanie przeciwni takiemu rozwiązaniu” - ogłosiła Podlaska Izba Rolnicza, w specjalnym stanowisku. - „Proponowana stawka 0% dla gospodarstw 1 - 6ha promuje często dwuzawodowców i gospodarstwa niewydolne rolniczo.”

„Sytuacja ekonomiczna na wsi jest bardzo trudna i wprowadzenie takiego rozwiązania obciąży dodatkowo rolników i to tych którzy postawili na rozwój swoich gospodarstw” – czytamy w stanowisku podpisanym przez prezesa PIR Grzegorza Leszczyńskiego.  - „Podlaska Izba Rolnicza stoi na stanowisku, iż składka zdrowotna powinna być pobierana od naliczanego podatku rolnego, który w chwili obecnej jest podatkiem dochodowym od prowadzenia działalności rolniczej. Składka zdrowotna w ZUS wynosi 9% dochodu przy czym przy samo zatrudnieniu 7,75% opłaca budżet państwa, a 1,25% składki opłaca ubezpieczony. Osoba prowadząca działalność rolniczą ma ustalony podatek rolny tak więc zwiększając o l ,25% każdy rolnik (czy prowadzący małe gospodarstwo czy duże) płaciłby proporcjonalnie składkę zdrowotną.
Przedstawiona wyżej propozycja zmiany jest rozwiązaniem realizującym zasadę równego traktowania, jeśli chodzi o obowiązek finansowania składek gdyż, uzależnienie wysokości składek w wysokości 1,25% płaconego podatku rolnego i jest sprawiedliwym wypełnieniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie opłacania przez rolników składki zdrowotnej.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę