Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kontrolerzy fiskusa ruszają „na łowy”

W związku z feriami, które dziś zaczęły się już w części kraju, kontrolerzy skarbowi ruszyli na kontrole. Sprawdzać będą czy przedsiębiorcy, szczególnie ci z miejscowości turystycznych, wystawiają paragony fiskalne. - Zasadniczym celem ogólnopolskiej akcji „Weź paragon” jest uświadamianie podatnikom, że biorąc paragon dbają nie tylko o interes państwa ale również o swój własny. Paragon to potwierdzenie, że podatek trafił do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy – mówi Izabela Głowacka rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku.

- Z jednej strony chcemy przypomnieć kupującym, że także podczas zimowego wypoczynku są uprawnieni do otrzymania paragonu fiskalnego, a z drugiej sprzedawcom, że jego wydanie jest ich obowiązkiem – podaje Głowacka, dodając, że akcja ma też funkcję prewencyjną. - Mamy nadzieję, że zwiększona liczba kontroli spowoduje, że przedsiębiorcy z większym zaangażowaniem będą rejestrować transakcje, a wydawanie paragonów stanie się powszechne. Obszarem naszego zainteresowania objęta będzie wszelkiego rodzaju działalność handlowa i usługowa, w tym działalność sezonowa, związana z zimowym wypoczynkiem. Pod lupę weźmiemy również działalność gastronomiczną, w tym prowadzoną w sezonowych punktach  oraz rozrywkową.

Inspektorzy mają być wszędzie tam, gdzie obserwuje się wzmożony ruch turystyczny, tj. m.in. w miejscach sportów zimowych oraz wypożyczalniach sprzętu sportowego a także w pubach i dyskotekach. Sprawdzać będą również wszelką działalność związaną z obsługą turystów, która w tym okresie nabiera dynamiki np. stacje paliw.

Fiskus udowadnia, że dane statystyczne za minione okresy wskazują na potrzebę prowadzenia systematycznych kontroli.
„W wyniku ubiegłorocznej akcji „Weź paragon” okazało się, że skontrolowani przedsiębiorcy w trzecim kwartale 2011 r. wpłacili aż o ponad 20 proc. więcej podatków niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W przypadku przedsiębiorców, u których nie zagościły kontrole, wzrost wpłat z tytułu podatków wyniósł tylko około 5 proc”.

Tylko Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku podczas ostatniej letniej akcji „Weź paragon” wystawił 667 mandatów na kwotę 183 tys. zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę