Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

195 noworocznych bezrobotnych w PUP Łomża

- Wyłączyliśmy „kolejkowicza”, czyli automat do wydawania numerków, bo miał limit na 36 chcących się zarejestrować osób – informuje Danuta Jarota, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. - Przez pierwsze cztery dni po Nowym Roku codziennie rejestrujemy po około 50 osób.

PUP Łomża powrócił czasowo do wydawania rejestrującym się ludziom numerków na kartonikach, aby nadążyć z ewidencjonowaniem bezrobotnych. Przyjmują ich wszyscy pracownicy działu ewidencji i świadczeń .
- Niestety, mniej niż połowa z zarejestrowanych po Nowym Roku, bo tylko 90 bezrobotnych ma prawo do zasiłku – dodaje wicedyrektor Jarota. - Jeśli fala zgłoszeń będzie po weekendzie równie duża, utrzymamy tempo pracy. Do tej pory obyło się bez przykrych scen i, mam nadzieję, że nie będzie ich w następnym tygodniu.
Pocieszająca natomiast wiadomość dla ludzi bez pracy jest taka, że łomżyński PUP otrzymał wstępną informację z Wojewódzkiego Urzędu Pracy o przyznaniu w „najbliższym czasie” pieniędzy na aktywne formy walki z bezrobociem. Będą to promocja zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizacja zawodowa. Jeśli antykryzysowe cięcia nie dopadną budżetu państwa, PUP Łomża liczy na ponad 6 mln 163 tys. zł, z czego ponad jedna trzecia to pieniądze na realizację projektów unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Fundusze zostaną przeznaczone, m.in. na prace interwencyjne, roboty publiczne, staże, dotacje i refundację tworzenia nowych stanowisk pracy.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę