Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Oszustwo na siostrzeńca

Blisko 18 tysięcy złotych straciła 67-letnia mieszkanka Łomży, która uwierzyła mężczyźnie podającemu się przez telefon za jej siostrzeńca. Starsza pani przekazała gotówkę podstawionemu koledze „fałszywego siostrzeńca”. Łomżyńscy policjanci po raz kolejny apelują, aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób podających się za naszych bliskich.

Jak podają policjanci do zdarzenia doszło w środę. W godzinach porannych do starszej pani zadzwonił mężczyzna i zachrypniętym głosem przedstawił się jako jej, siostrzeniec. 67-latka nie podejrzewała podstępu, a rozmówca był bardzo przekonujący i wiarygodny. Mężczyzna powiedział, że spowodował poważny wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Miał po nie przyjść jego kolega. Kobieta dała się przekonać. O umówionej porze do mieszkania pokrzywdzonej zapukał podstawiony kolega. Starsza pani bez cienia wątpliwości przekazała mu 11 tysięcy złotych i 2000 dolarów. W rezultacie 67 – latka straciła około 18 tysięcy złotych. Dopiero kilka godzin później, po skontaktowaniu się z rodziną, starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła policję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę