Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Nielegalne oprogramowanie

Aż na 850 tysiecy złotych policjanci wstępnie oszacowali wysokość strat jakie mieli spowodować właściciel dwóch firm z Kolna i Zambrowa, w których posługiwano się nielegalnymi programami komputerowymi. W czwartek do firm wkroczyli policjanci i zabezpieczyli pięć stacjonarnych komputerów z nielegalnymi kopiami systemów operacyjnych oraz specjalistycznych programów do obróbki graficznej i projektowania.

Jak podaje policja funkcjonariusze Zespołów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Zambrowie oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach pracy operacyjnej ustalili, że firmy w Kolnie i Zambrowie korzystają z nielegalnego, specjalistycznego oprogramowania służącego do prowadzenia działalności gospodarczej. W ubiegły czwartek w trakcie przeszukiwań informacje się potwierdziły. Policjanci, którzy wkroczyli do tych firm zabezpieczyli pięć stacjonarnych komputerów z nielegalnymi kopiami systemów operacyjnych oraz specjalistycznych programów do obróbki graficznej i projektowania. Biegli zweryfikują pochodzenie systemów oraz pozostałych programów, a także oszacują wartość zarekwirowanego oprogramowania oraz wysokość strat finansowych w wyniku naruszenia praw autorskich.
- Wstępnie wartość strat oszacowano na 850 tys. zł – podaje policja.
Właściciele firm z nielegalnego oprogramowania mają tłumaczyć się przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę