Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Bez dyskusji i głosów przeciwnych... Czerniawski dostał podwyżkę

12362 zł miesięcznie będzie zarabiał prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Dziś radni bez dyskusji, ale także bez głosów przeciwnych, zaledwie przy 7 wstrzymujących się, uchwalili podwyżkę pensji prezydenta o ponad 15%, czyli o ponad 1750 zł. Teraz prezydent Łomży będzie zarabiał niemalże maksymalną dopuszczoną dziś prawem stawkę.

Wynagradzanie prezydenta miasta, czy wójta gminy zgodnie z prawem składa się z czterech składników. Pierwszy z nich to wynagrodzenie zasadnicze, które może wahać się od 4.800 do 6.200 zł. Kolejny jest dodatek funkcyjny, a jego maksymalny poziom może wynieść 2.100 zł. Jako trzeci składnik występuje dodatek za wysługę lat - od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego, a ostatni jest dodatek specjalny przysługuje w kwocie wynoszącej co najmniej 20% i
nieprzekraczającej 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Ustawa  o pracownikach samorządowych tanowi, że maksymalne wynagrodzenie osób zatrudnianych na podstawie wyboru nie może przekroczyć w okresie miesiąca siedmiokrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, i w tym roku wynosi  ona 1.766,46 zł, stąd maksymalne, miesięczne wynagrodzenie włodarzy samorządowych nie może przekraczać 12.365,22 zł.  I w przypadku nowej pensji prezydenta Czerniawskiego jest ona niemalże maksymalna - 12362 zł.

Dyskusja była na Komisji
Podczas dzisiejszej sesji radni o prezydenckiej pensji w ogóle nie dyskutowali. Debata ponoć odbyła się na posiedzeniu Komisji Finansów i Skarbu Miasta. Jej przewodnicząca Alicja Konopka przedstawiając opinię komisji do wniosku o podwyżkę podkreślała, że dzięki działaniom prezydenta Czerniawskiego miasto otrzymało w tym roku dodatkowe ponad 9,5 mln zł. Przełożyło się to na zmniejszenie zadłużenia  o 4,3 mln zł i zwiększenia inwestycji o ponad 5,3 mln zł. W ocenie radnych z tej komisji to wystarczające argumenty aby pensję podnieść, a ich zdanie podzieliła także większość miejskich radnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę