Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Schetynówka” Poznańska

Nietypowy przebieg miało oficjalne otwarcie wyremontowanego, prawie 800-metrowego, kawałka ul. Poznańskiej w Łomży. Nie było długich przemów, przecinania biało-czerwonej wstęgi ani toastu szampanem czy bankietu. W samo południe nacisnęli jednocześnie klawisze w rozdzielni sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu z ul. Akademicką poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS), wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski (PSL) i prezydent miasta Mieczysław Czerniawski (SLD). Podziwiał ich m.in. Maciej Borysewicz (PO), przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent Mieczysław Czerniawski przypomniał, że inwestycja trwała od 15. lipca do 28. października. Odbiór prac od wykonawcy remontu, tj. Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży, nastąpił 10. listopada. Włodarz podziękował za terminowość prezesowi PBK Edwardowi Łempickiemu, inspektorom nadzoru i pracownikom firmy.
Wyremontowany odcinek ul. Poznańskiej ma niemal 800 metrów od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ul. Poligonową. Na Poznańskiej wykonano nową jezdnię o szerokości 10 m z poszerzeniem do 12,5 m w pobliżu przejazdu kolejowego i zbudowano nowe skrzyżowanie o pełnej konstrukcji z ulicą Akademicką. Wykonawca zbudował także nowe zatoki, chodniki, ścieżkę rowerową, oświetlenie i sygnalizację świetlną oraz fragmenty sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
Na remont czeka jeszcze znajdujący się na tym odcinku most na Łomżyczce, węższy niż droga po obu stronach. Będzie kosztował 3 mln zł, ale miasto liczy na dofinansowanie połowy inwestycji z ministerstwa infrastruktury. Wyremontować będzie trzeba także przejazd kolejowy i odcinek do Alei Legionów.
- W ten sposób powstanie mini obwodnica Łomży – zapowiada prezydent. - Wkrótce wyremontujemy w granicach miasta dwukilometrowy odcinek Szosy do Mężenina i pojazdy, jadące od strony Zambrowa i Białegostoku do Ostrołęki, ominą centrum. 
Remont Poznańskiej przeprowadzono za ponad 4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wyniosło 1 mln 100 tys. zł.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę