Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Uwaga łoś na drodze

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Ogólnych obrażeń ciała doznała 23-letnia kobieta, która kierował toyotą przed którą nagle na drogę wbiegł łoś. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w okolicach Grajewa. W wyniku zderzenia samochód zjechał do rowu, zaś potrącone zwierzę padło.

Do zderzenia samochodu z łosiem doszło na drodze krajowej nr 65na odcinku Ruda - Koszarówka. Policjanci apelują o ostrożną jazdę zwłaszcza na zalesionych odcinkach tras, gdyż właśnie tam najczęściej dochodzi do tego typu niebezpiecznych zdarzeń.

W Polsce jest około 7,5 tys. łosi. Żyją głównie we wschodniej Polsce. Z dotychczasowych danych wynika, że w Biebrzańskim Parku Narodowym jest ich około 600, a w sąsiedniej Puszczy Augustowskiej - ok. 500.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę