Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kwesta w Łomży: 40 tysięcy złotych na remont zabytkowego cmentarza

Ponad 40 tysięcy złotych trafiło do puszek podczas dzisiejszej (1.11.) kwesty na ponad 200-letnim cmentarzu w Łomży. To rekord jednodniowej zbiórki. W ubiegłym roku zebrano co prawda o około 8 tysięcy więcej, jednak wówczas kwesta odbywała się przez dwa dni.

Od 8.00 do 17.00 przy bramach zabytkowej nekropolii przy ul.Kopernika dyżurowało z puszkami w sumie ponad 100 osób - przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, politycy, członkowie organizacji społecznych, harcerze, dziennikarze i ludzie dobrej woli, którzy od lat uczestniczą w tej akcji.

Datki były różne - od garści jedno- i kilkugroszówek do banknotów stuzłotowych. Trafiały się także waluty obce - brytyjskie szylingi, szwedzkie korony, i oczywiście euro.

O przeznaczeniu pieniędzy z tegorocznej zbiórki na ratowanie konkretnych obiektów cmentarnych zadecyduje komisja, w skład której wejdą także przedstawiciele administratora cmentarza i konserwatora zabytków - prawdopodobnie wystarczy ich na renowację kilkunastu kolejnych nagrobków, pomników, ogrodzeń i krzyży.

Od początku kwesty, która od kilkunastu lat odbywa się regularnie na tak dużą skalę udało się przywrócić świetność na tej nekropolii ponad 180 zabytkom.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę