Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Przemek Starachowski stypendystą marszałka podlaskiego

Główne zdjęcie
Przemysław Starachowski

Utalentowany 21-letni perkusista Przemysław Starachowski z Łomży został jednym z pięciorga stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Przemek będzie otrzymywał roczne stypendium na realizację programu pn. „Stworzenie zespołu perkusyjnego miasta Łomża”.

Przygodę z muzyką Przemek zaczynał od nauki gry na gitarze u Piotra Suchodoły, którą zamienił na perkusję w klasie Zbigniewa Lange w Państwowej Szkole Muzycznej. Stypendysta marszałka jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Co roku uczestniczy w międzynarodowych warsztatach  muzycznych w Puławach, gdzie uczą mistrzowie perkusji, m.in., Marcin Jachr, Cezary Konrad i Sebastian Frankiewicz. Kilkakrotnie występował podczas Muzycznych Dni Drozdowo-Łomża. Swoimi umiejętnościami dzielił się też z adeptami pałeczek podczas feryjnych warsztatów perkusyjnych w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury na rok 2012 otrzymała również Karolina Cicha na przygotowanie materiału do płyty „Wieloma językami – pieśni w językach kultur, stanowiących wielokulturowe dziedzictwo Podlasia”. Marta Rau napisze scenariusz spektaklu teatralnego z udziałem osób niewidomych. Urszula Bardłowska ze stypendium opłaci wyjazdy na międzynarodowe kursy i konkursy wokalne oraz przesłuchania do teatrów operowych w kraju i za granicą, zakończone koncertem finałowym w Białymstoku. Gabriela Walczak opracuje historię i dorobek Polskiego Radia Białystok.
Wysokość stypendium zostanie określona w ciągu 30 dni od daty przyjęcia uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie budżetu województwa na rok 2012.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę