Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jutro radni nie przybliżą pubów...

Główne zdjęcie
Fragment projektu uchwały z podpisami radnych

Podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta nie będzie rozpatrywany projekt uchwały zmniejszający wymaganą odległość barów, pubów i restauracji w których jest podawany alkohol od obiektów chronionych czyli m.in. szkół i kościołów. Choć są dwa takie projekty - jeden skierowany przez grupę ośmiu radnych, drugi przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo-Handlową – merytorycznej dyskusji nad nimi nie będzie bo, nie spełniono wymogów formalnych. Aby prawo w tym zakresie zmienić wcześniej swoją opinię musi wyrazić Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a tego zabrakło.

Przypomnijmy dziś lokale gastronomiczne mogą otrzymać koncesje na handel alkoholem jeśli znajdują się w odległości co najmniej 90 metrów od obiektów chronionych. Grupa ośmiu radnych podpisała się pod wnioskiem aby odległość tę zmniejszyć do zaledwie 30 metrów. Projekt przesłany do Rady Miasta przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo-Handlową zakłada „skrócenie” strefy ochronnej, ale tylko na Starym Rynku i pięciu okolicznych uliczkach: Długa, Rządowa, Giełczyńska /od St. Rynku do Dwornej/, Krótka i ul. Farna. I mimo, że projekt uchwały przygotowanych przez grupę radnych trafił na proponowaną listę jutrzejszej sesji, to jak dziś mówił Maciej Borysewicz, przewodniczący Rady Miasta, zostanie on z niej zdjęty z przyczyn formalnych - brakuje bowiem opinii Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- Temat powróci najprawdopodobniej na listopadowej sesji Rady Miasta – mówi Borysewicz, który jest także jednym z ośmiu radnych, którzy podpisali się pod projektem uchwały przybliżającej lokale z alkoholami do obiektów chronionych.
Pod projektem swoje podpisy złożyli także: Konrad Haponik, Agata Gołaszewska, Waldemar Cieślik, Andrzej Grzymała, Maciej Głaz, Andrzej Modzelewski i Andrzej Wojtkowki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę