Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Cień nadziei dla 16 pracownic browaru

Blisko godzinne spotkanie prezydenta Łomży, dyrektora łomżyńskiego browaru i szefa łomżyńskiej „Solidarności” w sprawie zwolnień 16 pracownic z tego zakładu skończyło się... na deklaracjach. Jarosław Zawistowski dyrektor stwierdził, że nie jest kompetentny podejmować decyzji w tym zakresie, ale zadeklarował gotowość zorganizowania spotkania prezydenta Łomży z kompetentnymi osobami. Prezydent zdeklarował, że jest gotów w takim spotkaniu uczestniczyć, a szef łomżyńskiej „Solidarności” uznał, że te deklaracje to zapowiedź dobrej woli w dalszych negocjacjach.

Podczas spotkania w ratuszu dyrektor Jarosław Zawistowski jako przyczyny planowanych zwolnień podawał restrukturyzację, która już trwa od maja.
- Inwestujemy w nowoczesne linie produkcyjne, które eliminują pracę ręczną, polegającą na przekładaniu butelek ze skrzynek do kartonów. Ponadto jest urządzenie, pozwalające butelki bezpośrednio z palety przenieść na linię technologiczną. Takie usprawnienia zwiększają wydajność, skracają proces i obniżają koszty produkcji – mówił po spotkaniu.
Akurat z tym nie polemizował prezydent Łomży, ale dostrzegał coś innego
- Widzę zasadniczy błąd i pan dyrektor przyznał, że to błąd, że trochę nie po ludzku potraktowano te panie, nie przeprowadzono z nimi rozmów i nie uprzedzono o możliwości zwolnień – mówił po spotkaniu Mieczysław Czerniawski. - Wątpliwości budzą nie tylko okoliczności rozstania firmy z pracownicami, ale i ekwiwalent, który im przysługuje.
Najbardziej optymistycznie w przyszłość patrzy szef „Solidarności”
- Nasze spotkanie sprawiło, że pojawiła się szansa na rozwiązanie problemu zwolnienia z pracy w browarze 16 kobiet – ocenia Henryk Piekarski. - Teraz najważniejsze dla nas jest spotkać się jak najszybciej z kompetentną osobą w zarządzie spółki, do której należy browar – dodawał podkreślając, że związek zawodowy „nie chce eskalować tego konfliktu”.
Piekarski zapowiedział także, że na środę w tej sprawie została zwołana nadzwyczajna narada Zarządu Regionu „Solidarności”.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę