Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ksiądz z Łomży wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy

Główne zdjęcie
Abp Józef Michalik

Urodził się w 1941 roku w Zambrowie, w 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie w łomżyńskiej Katedrze, od 1986 roku jest biskupem, od 2004 przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, a od soboty także wiceprzewodniczącym Rady Europejskich Episkopatów. Arcybiskup Józef Michalik na to stanowisko został wybrany podczas dorocznego zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), które odbyło się w stolicy Albanii – Tiranie.

- Wybór jest uznaniem dla kompetencji i osobistych walorów Księdza Arcybiskupa, który przez 7 lat pracy w CCEE dał się poznać jako człowiek wiary i szczerego dialogu, zatroskany o przyszłość Kościoła w Polsce - wskazuje sekretarz generalny Episkopatu Polski abp Stanisław Budzik.

Dodaje, że jest to również uznanie dla polskiej konferencji biskupów i dla Kościoła w Polsce, który wydał w XX wieku takich gigantów ducha jak bł. Jan Paweł II, sł. Boży kard. Stefan Wyszyński, św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Kolbe i bł. ks. Jerzy Popiełuszko. - Jest to Kościół, na który z nadzieją patrzą liczne wspólnoty w Europie, korzystające z duchowego wsparcia w osobach polskich księży pracujących w nieomal każdym kraju Europy – mówi abp Budzik.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę