Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyniacy w akcji: „Podziel się posiłkiem”

Główne zdjęcie
Druh Krzysztof Pyczot

- 1704 kg i 5 dekagramów żywności zebrali w Łomży wolontariusze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom - informuje druh drużynowy Krzysztof Pyczot. - Harcerze w piątek i w sobotę zachęcali klientów supermarketów, aby kupowali dodatkowe produkty spożywcze dla dzieci z bardzo ubogich, wielodzietnych rodzin.

Zbiórka charytatywna trwała przez dwa dni od godziny 8. rano do godziny około 20. Najmłodsi spośród 30 społeczników mieli po 12 lat, najstarsi – 52. Oczekiwali na dary w sklepach sieci: Lidl, Kaufland, Biedronka i Stokrotka. Apelowali do ofiarności klientów uśmiechem i dziękowali dobrym słowem zwłaszcza za: cukier, mąkę, kaszę, makaron, ryż, olej, konserwy i słodycze.
- Ubiegłoroczna akcja „Podziel się posiłkiem” pozwoliła zebrać 2 800 kg artykułów spożywczych, więc wynik tegorocznej nie wydaje się rekordowy – przyznaje druh Pyczot. - Jednak, moim zdaniem, to raczej wynik ubożenia społeczeństwa, a nie spadku hojności. Łomża naprawdę jest bardzo hojna, zważywszy, że żywność zbierała garstka dzieci, a w niektórych miastach to było czasem dziesięć razy więcej wolontariuszy z kilku organizacji.
Zdaniem druha Pyczota, akcje takie jak „Podzielmy się posiłkiem” uczą służby innym, jak pomagać od małego, uwrażliwiają na biedę i potrzeby drugiego człowieka. To akcja o dużych walorach wychowawczych.
- Obsługa sklepów chwaliła dzieci, że umieją się zachować i są bardzo grzeczne – dodaje z satysfakcją. - Potrafiły klientów ładnie poprosić o wsparcie akcji i uprzejmie podziękować.  
W tym roku dary łomżyniaków trafią na stoły do 300 biednych rodzin, w których zatrważająco często - z różnych smutnych powodów - nie starcza na chleb powszedni...

MRD


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę