wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Łomżyniacy w akcji: „Podziel się posiłkiem”

- 1704 kg i 5 dekagramów żywności zebrali w Łomży wolontariusze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom - informuje druh drużynowy Krzysztof Pyczot. - Harcerze w piątek i w sobotę zachęcali klientów supermarketów, aby kupowali dodatkowe produkty spożywcze dla dzieci z bardzo ubogich, wielodzietnych rodzin.

Druh Krzysztof Pyczot
Druh Krzysztof Pyczot

Zbiórka charytatywna trwała przez dwa dni od godziny 8. rano do godziny około 20. Najmłodsi spośród 30 społeczników mieli po 12 lat, najstarsi – 52. Oczekiwali na dary w sklepach sieci: Lidl, Kaufland, Biedronka i Stokrotka. Apelowali do ofiarności klientów uśmiechem i dziękowali dobrym słowem zwłaszcza za: cukier, mąkę, kaszę, makaron, ryż, olej, konserwy i słodycze.
- Ubiegłoroczna akcja „Podziel się posiłkiem” pozwoliła zebrać 2 800 kg artykułów spożywczych, więc wynik tegorocznej nie wydaje się rekordowy – przyznaje druh Pyczot. - Jednak, moim zdaniem, to raczej wynik ubożenia społeczeństwa, a nie spadku hojności. Łomża naprawdę jest bardzo hojna, zważywszy, że żywność zbierała garstka dzieci, a w niektórych miastach to było czasem dziesięć razy więcej wolontariuszy z kilku organizacji.
Zdaniem druha Pyczota, akcje takie jak „Podzielmy się posiłkiem” uczą służby innym, jak pomagać od małego, uwrażliwiają na biedę i potrzeby drugiego człowieka. To akcja o dużych walorach wychowawczych.
- Obsługa sklepów chwaliła dzieci, że umieją się zachować i są bardzo grzeczne – dodaje z satysfakcją. - Potrafiły klientów ładnie poprosić o wsparcie akcji i uprzejmie podziękować.  
W tym roku dary łomżyniaków trafią na stoły do 300 biednych rodzin, w których zatrważająco często - z różnych smutnych powodów - nie starcza na chleb powszedni...

MRD

190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę