Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Z masztem... za oknem

Przy Alei Piłsudskiego, na działce PKS, ma stanąć kolejny w mieście wielki maszt telefonii komórkowej. Jak podaje Łukasz Czech z Wydział Organizacji i Obsługi Urzędu Miejskiego w Łomży prowadzone jest właśnie postępowanie dotyczące pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej. Obejmuje ono budowę stalowej wieży kratowej o wysokości 50 metrów na których zawiśnie 6 anten sektorowych i 19 anten radioliniowych z instalacjami. Tymczasem okazuje się, że w mieście jest już ponad 30 „instalacji wytwarzających pole elektromagnetyczne”.

1 stycznia 2011 r., weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2 lipca 2010 r. w sprawie zgłoszenia instalacji wytwarzających pole elektromagnetyczne, które nałożyło obowiązek zgłaszania tego typu urządzeń.
- Do dnia dzisiejszego do Urzędu Miejskiego zgłoszone zostały 34 takie instalacje – podaje Czech.

Masztów będzie więcej!

Wszystko wskazuje na to, że masztów „z siejącymi” nad naszymi głowami antenami będzie jeszcze więcej. Obecnie w trakcie postępowania jest budowa stacji bazowej telefonii komórkowej na stalowej wieży, na działce przy ul. Piłsudskiego (teren PKS). Tymczasem jak podaje Czech już dziś na terenie Łomży zlokalizowane są trzy wolnostojące maszty telefonii komórkowej. Ponadto wydano osiem pozwoleń na budowę stacji bazowych telefonii komórkowej, zlokalizowanych na różnych budynkach lub obiektach.

Tymczasem przepisy prawa nie zawierają uregulowań określających wprost odległości sytuowania stacji bazowych od zabudowań mieszkalnych. Na pewno nie można ich budować tylko uzdrowiskach, a przynajmniej w ich ich  najważniejszych strefach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę