Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ćwiczenia strażaków

Główne zdjęcie
fot. KW PSP Białystok

Ostatnie dwa tygodnie 13 strażaków nurków z powiatów grajewskiego doskonaliło swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Specjalny obóz szkoleniowy zorganizowano na jeziorze Rajgrodzki. - Strażacy doskonalili techniki działań podwodnych, metody wydobywania obiektów z dużej głębokości, a także poprawiali swoje umiejętności w operowaniem specjalistycznym sprzętem ratownictwa wodnego – podaje st. kpt. Marcin Janowski, dodając, że była to jednocześnie pierwsza okazja do sprawdzenia możliwości nowo pozyskanego specjalistycznego samochodu ratownictwa wodnego, który trafił do grajewskich strażaków na początku września.

Pojazd został zakupiony w ramach współfinansowanego ze środków unijnych projektu pn. „Wzrost zabezpieczenia ludności i środowiska województwa podlaskiego przed pożarami i skutkami katastrof ekologicznych dzięki doposażeniu straży pożarnej w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy”. Samochód Ratownictwa Wodnego – SRw jako rozwiązanie prototypowe został zbudowany na podwoziu samochodu Renault Midlum 300 i posiada dodatkowo moduł ratownictwa ekologicznego. Pojazd posiada dwie wyciągarki linowe oraz generator prądu o mocy 20 kW, który może zasilać cały teren akcji oraz dodatkowe oświetlenie w postaci najaśnic oraz przenośnego systemu oświetleniowego (tzw. balon oświetleniowy) o mocy 1500W. Strażacy mają do dyspozycji sześć kompletnych zestawów do nurkowania (automaty nurkowe, skafandry, latarki, maski, komputer nurkowy, kamizelki wypornościowe, butle, pasy balastowe, płetwy) oraz zestaw podwodny do łączności przewodowej nurków. Komfort pracy zapewnia namiot rozkładany montowany do pojazdu oraz odpowiedni zabudowane wnętrze przedziału załogi umożliwiające zmianę ubrań i ogrzanie się ratowników. Pojazd został wyposażony dodatkowo sprężarkę powietrza do napełniania butli nurkowych powietrzem, sanie lodowe do działania na zamarzniętych akwenach oraz skimer olejowy do usuwania z powierzchni wody skażeń olejowych.

źródło: KW PSP Białystok

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę