Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Bakterie coli w wodociągu w Szepietowie

W wodociągu, który zaopatruje w wodę kilkanaście wsi w okolicach Szepietowa wykryto bakterię grupy coli. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wysokiem Mazowieckiem wydał decyzję stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi w tym wodociągu, przy czym Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że woda z wodociągu Szepietowo Podleśne przeznaczona do spożycia, przygotowywania żywności i innych celów domowych może być używana wyłącznie po przegotowaniu.

Wodociąg zaopatruje 1357 mieszkańców z miejscowości: Szepietowo Podleśne, Nowe Szepietowo Podleśne, Szepietowo Wawrzyńce, Szepietowo Janówka, Szepietowo Żaki, Dąbrowa Moczyły, Dąbrowa Wilki, Dąbrowa Tworki, Dąbrowa Bybytki, Wojny Izdebnik, Nowe Gierałty , Dąbrowa Nowa Wieś.

Kilka dni wcześniej Sanepid informował, że w próbkach wody pobranej z wodociągu Czarnowo Biki stwierdzono, że woda nie spełnia wymagań mikrobiologicznych. Także w tym przypadku woda przeznaczona do spożycia, przygotowywania żywności i innych celów domowych może być używana wyłącznie po przegotowaniu.

Po kilku miesiącach udało się natomiast przywrócić właściwa jakość wody w wodociągach w okolicach Kolna.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę