Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Na zimne i długie wieczory jesienno-zimowe...

- Alkohol miesza się z miodem lipowym i cytryną. Później musi to postać co najmniej cztery miesiące i już jest – tak o swojej nalewce midowo-cytrynowej mówi Wiesław Grzymała z Łomży. W niedzielę jego nalewka na miodzie z cytryną wygrała konkurs na najlepszą nalewkę organizowany podczas Biesiady Miodowej w Kurowie. Swoimi miodami i produktami z miodu chwaliło się około stu pszczelarzy z województwa podlaskiego.

Grzymała jak podkreśla, że jest pszczelarzem w trzecim pokoleniu.
- Pasiekę założył mój dziadek jak wrócił z pierwszej wojny światowej – mówi. - Dziadek robił  pyszne miody, ale także nalewki na własny użytek. Niestety przepisy na nie zabrał ze sobą. Ja z nalewkami, a właściwie nalewką, dopiero eksperymentuję – mówi Grzymała, podkreślając, że od trzech lat robi właśnie nalewkę z miodu i cytryny.
Proporcje miodu, cytryny i spirytusu są tajemnicą producenta. Gotowa nalewka ma 42 procent alkoholu.
- Musi być mocna bo nalewka ma grzać. Nie pija się jej w dużych ilościach, ale tylko symbolicznie na zimne i długie wieczory jesienno-zimowe – mówi Grzymała, dodając że zarówno miód i cytryna są zdrowe i naturalne, a i spirytus też może mieć właściwości lecznicze. - Przecież nalewki robiono nawet w zakonach – dodaje.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę