Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Droga Nowogród - Kuzie zostanie wyremontowana za pieniądze z „Polski Wschodniej”?

Choć od lat projekt budowy drogi wojewódzkiej nr 645 Nowogród – Kuzie znajduje się na liście rezerwowej projektów, które mają zostać sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, wydaje się, że niebawem powinno to się zmienić. Zarządzające środkami, jak i listą, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło zarząd województwa podlaskiego o wskazanie która z dróg na liście rezerwowej powinna trafić na listę podstawową (czytaj do realizacji), a ten – jak podaje Jacek Piorunem członek zarządu województwa – właśnie wysłał odpowiedź, że wybiera drogę nr 645.

Z województwa podlaskiego na liście rezerwowej PO RPW znajdują się projekty przebudowy dwóch dróg wojewódzkich: ok. 26 km drogi nr 645 na odcinku granica województwa (okolice wsi Kuzie) – Nowogród, oraz droga Bakałarzewo - Suwałki.
- Tu nikt nie miał wątpliwości. Wybór na drogę Nowogród - Kuzie  padł bo jej remont będzie dwa razy droższy niż drogi w okolicach Suwałk – mówi Jacek Piorunek.  – Cała ta inwestycja szacowana jest na 110 mln zł, a 70% jej kosztów pokryte miałyby być z środków z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Na razie nie wiadomo kiedy Ministerstwo listę zaktualizuje, tym bardzie nie wiadomo kiedy remont drogi miałby się rozpocząć. Już wcześniej władze województwa zapewniał, że gdyby nie udało się pozyskać środków z „Polski Wschodniej” droga będzie wyremontowana za pieniądze, które były zapisane na lotnisko, którego jednak teraz budować nie będziemy.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę