Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Zastępca dyrektora doda skrzydeł MOSiR-owi?

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może być tylko zarządcą i pracować od godz. 8.00 do 16.00, musi mieć również dobrego menedżera, który będzie organizatorem wielu imprez – mówi Mieczysław Czerniawski prezydent Łomży i proponuje… powołanie zastępcy dyrektora MOSiR. Aby go zatrudnić trzeba jednak zmienić statut ośrodka. I właśnie zmiany w statusie MOSiR prezydent przesłał do Rady Miasta, która musi je zaaprobować, aby weszły w życie.

Ani stadion, ani pływalnie, którymi zarządza MOSiR, nie są obiektami, które przynoszą dochody do budżetu miasta i trzeba je dofinansowywać. Jak przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, Mieczysław Czerniawski uważa, że„jeszcze nie do końca” zostały wykorzystane wszystkie możliwości, jakie dają te nowoczesne obiekty.  I twierdzi, że „MOSIR potrzebuje menedżera”. To ma uzasadnić konieczność wprowadzenia zmian w statucie placówki tak aby jej dyrektor mógł mieć zastępcę….
Dodajmy, że dyrektorem ośrodka od ponad dwóch lat jest, czyli od początku organizacji placówki, jest Zbigniew Sasinowski.

Powołanie zastępcy dyrektora MOSiR-u to główna, ale nie jedyna proponowana przez prezydenta Czerniawskiego zmiana. Zaproponował również poszerzenie zadań Ośrodka, m.in. o „udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej zgodnie z zapotrzebowaniem społecznym”. Jak wyjaśnia Sobocińska MOSiR ma współpracować z organizacjami kultury fizycznej i sportu przy realizacji wszelkich usług i zadań z zakresu sportu i masowej kultury fizycznej.
Ośrodek ma prowadzić też działalność wspomagającą osiąganie głównych celów statutowych w zakresie świadczenia usług hotelarskich, najmu lokali użytkowych i wypożyczania sprzętu oraz obiektów sportowych, a środki finansowe pozyskane z działalności gospodarczej MOSiR będzie odprowadzał do budżetu miasta. Do tej pory ma je przeznaczać „wyłącznie na realizację celów  statutowych”.

Dodajmy, że w budżecie Łomży na 2011 rok na MOSiR zapisano kwotę ponad 5,5 mln zł. Ponad połowę tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników, które wraz z pochodnymi oszacowano na poziomie 3 milionów 203 tysięcy 705 złotych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę