Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Zdjęcie z 4lomza.pl wśród trzech najlepszych prasowych zdjęć lipca

Główne zdjęcie
fot. Marek Maliszewski

Fotografia Marka Maliszewskiego (4lomza.pl) przedstawiająca zniszczenia domu po nawałnicy we wsi Gontarze w gminie Zbójna rywalizuje w konkursie na Najlepsze Zdjęcie Prasowe 2011 roku. Konkurs organizowany jest przez Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, a fotografia naszego fotoreportera jest jedną z trzech nominowanych przez jury do nagrody głównej ze zdjęć wykonanych w lipcu.

Zgodnie z regulaminem Konkursu na Najlepsze Zdjęcie Prasowe 2011 roku co miesiąc kilkuosobowe profesjonalne jury (Borys Skrzyński – prezes Zarządu KFP SDP, Karina Łopieńska (KFP,  ZPAF), Jacek Barcz (KFP), Zbigniew Furman (KFP,  ZPAF), Tadeusz Późniak (KFP,  ZPAF) Stefan Zubczewski  – v-ce prezes Zarządu KFP SDP, oraz przedstawiciele sponsorów marek: Sigma i Vanguard)  wybiera trzy najlepsze fotografie prasowe. To właśnie z tych 36 nominowanych fotografii specjalne jury wybierze PRASOWE ZDJĘCIE ROKU 2011.
Dodajmy, że tylko w lipcu o nominację do finału Konkursu rywalizowało blisko 150 zdjęć.

Wykonane przez Marka Maliszewskiego zdjęcie do Konkursu zgłosiła Agencja Reporter. Fotografia przedstawia ziszczania jakie spowodowała nawałnica, która 20 lipca przeszła nad regionem. „Jest to klasyczne zdjęcie reporterskie, mające swoją dramaturgię, nastrój a do tego znakomicie opowiadające i obrazujące skutki pogodowej klęski” – uzasadniają wybór członkowie jury.

Przypomnijmy zdjęcie Marka Maliszewskiego (4lomza.pl), wykonane podczas koncertu „Mazowsze w Łomży, Łomża na Mazowszu”, znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2009. (zobacz)

zobacz: zdjęcia nominowane na Najlepsze Zdjęcie Prasowe 2011 roku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę