Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Znowu przejdą burze

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają przed burzami, które od godz. 15 . będą przechodziły nad regionem. Lokalnie może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Lokalnie mogą też wystąpić nawałnice z gradem, a prędkość wiatru może wynieść nawet do 90 km/h.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez dyżurnego synoptyka Tomasza Siemieniuka na terenie województwa od godz. 15. do 2. w nocy Przewiduje się wystąpienie burz w godzinach popołudniowych, wieczornych i początkowo także nocnych, lokalnie z opadami gradu, mogą im towarzyszyć silne ulewy, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 20 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem synoptycy określają na 90%, a zjawisku nadano pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę