Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Przedwyborcza zbiórka...

Prawie dwa tygodnie mają jeszcze komitety wyborcze na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów. Aby lista została zarejestrowana, a tym samym dopuszczona do udziału w wyborach, komitety wyborcze muszą zebrać 5000 podpisów poparcia dla listy kandydatów na posłów oraz 2000 podpisów popierających kandydata na senatora. Jak przypomina Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży podpisy można zbierać tylko pod listą kandydatów. - Zbieranie podpisów bez prezentacji proponowanej przez komitet listy wyborczej jest bezprawne – mówi Dołęgowski.

Zbieranie podpisów pod listami wyborczymi już rozpoczęła Platforma Obywatelska. Władze krajowe partii listy kandydatów już na posłów i kandydatów na senatorów zatwierdziły już kilka tygodni temu. Jak podaje Maciej Borysewicz, szef struktur PO w Łomży, i wiceprzewodniczący partii w województwie, zbieranie będzie prowadzone do przyszłego piątku.
- Zebranie tych 5 tys podpisów, nie będzie problemem. Tyle podpisów ma być pod całą wojewódzką listą, a zbieranie podpisów trwa we wszystkich miastach i powiatach  - mówi Borysewicz.
Listy kandydatów przedstawił już też PSL, ale w dalszym ciągu „mieli się” w PiS i SLD. Jak zapewniają działacze partii wszystko jest jednak pod kontrolą.
Krzysztof Zaręba, szef SLD w województwie mówi, że do kompletu listy brakuje jeszcze tylko „czwórki” - czyli kandydata z Suwałk. Jedynką  SLD ma być poseł Jarosław Matwiejuk, drugi będzie poseł Eugeniusz Czywkin, trzecia Małgorzat Bil Jaruzelska, a piąty Marek Minda z Łomży.
- Lista będzie uzupełniona o kandydata z Suwałk jeszcze dzisiaj i od jutra ruszymy ze zbiórka podpisów – mówi Zaręba.
Ostateczna lista kandydatów PiS ma być znana lada dzień...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę