Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Policyjny pies w akcji...

Główne zdjęcie
fot. KMP w Łomży

Efektywne wykorzystanie psów w służbie zależy od właściwego i fachowego przygotowania podczas szkoleń – mówią policjanci i wraz ze swoimi pupilami się szkolą. W poniedziałek na łomżyńskim Skate Parku umiejętności swoich psów służbowych doskonalili policjanci z Łomży, Kolna, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży
fot. KMP w Łomży

Szkolenie dla psów w kategorii „pies patrolowo-tropiący” prowadził asp. szt. Witold Opoński – koordynator ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.  Udział w nim brało 7 psów służbowych razem z przewodnikami.
- Celem szkoleń jest przede wszystkim utrzymanie psa służbowego w sprawności użytkowej i doskonałej kondycji fizycznej. Jednocześnie, szkolenia w miejscach publicznych łączą ze sobą elementy doskonalenia zawodowego z oddziaływaniem prewencyjnym – mówi st. sierż. Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, dodając, że do szkoleń typuje się miejsca narażone na występowanie zakłóceń porządku publicznego. - Pies służbowy ćwiczy razem ze swoim przewodnikiem w realnych warunkach, oswajany z tłumem obserwujących ludzi czy krzykiem dzieci. Obecność policyjnego czworonoga jest jednocześnie praktycznym elementem czuwania nad bezpieczeństwem w miejscu publicznym.
Podczas szkolenia na terenie Skate Parku doskonalone były między innymi: posłuszeństwo ogólne, obezwładnianie pozoranta, obrona przewodnika. Wcześniej, na terenach leśnych poza miastem, psy ćwiczyły umiejętności tropienia śladów ludzkich.
- Szkolenia tego typu, poza działaniem prewencyjnym, mają też na celu pokazanie jak ćwiczą psy policyjne – dodaje Szlesińska, podkreślając, że pokaz był atrakcyjnym widowiskiem dla obserwujących go mieszkańców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę