Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Raport pod lotnisko za mniej niż milion?

Sześć ofert złożonych zostało w ramach przetargu na nowy raport środowiskowy dotyczący budowy lotniska regionalnego w województwie podlaskim. Najtańsza oferta to 971 tys. zł, najdroższa - blisko 1,6 mln zł. Raport ma być opracowany dla trzech lokalizacji: w Sanikach (gmina Tykocin), Topolanach (gmina Michałowo) oraz Kowalowcach (gmina Zabłudów).

Raport jest dokumentem potrzebnym do uzyskania decyzji środowiskowej, która określa wszystkie uwarunkowania danej inwestycji. A bez tej decyzji nie można otrzymać pozwolenia na budowę. Poprzedni decyzja środowiskowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wskazująca jako miejsce pod budowę lotniska Saniki pod Tykocinem, została unieważniona przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie.  GDOŚ miało zastrzeżenia właśnie do raportu środowiskowego opracowanego na potrzeby tej inwestycji.
Dokument wówczas na zlecenie samorządu województwa przygotowało za 1,8 mln zł konsorcjum firm Arup i Ekoton. Po unieważnieniu decyzji przez GDOŚ  zarząd województwa nie doszedł do porozumienia z tymi firmami w kwestii uzupełniania dokumentów i zamierza w sądzie dochodzić zwrotu pieniędzy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę