Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Po niedzieli „przez tory” nie przejedziesz

Kierowcy jeżdżący po Łomży zdążyli już się przyzwyczaić do utrudnień. Występują one przede wszystkim w południowych osiedlach miasta i co jakiś czas zmienia się miejsce największych kłopotów. Teraz przyszedł czas na przejazd przez tory w ulicy Piłsudskiego. Od poniedziałku będzie on remontowany, a w związku z tym, cały odcinek ulicy od skrzyżowania z Aleją Legionów do nowego ronda przy ul. Towarowej (obok stacji paliw Orlen) do końca miesiąca będzie zamknięty dla ruchu. „Na drugą stronę” kierowcy będą mogli przejechać nową ul. Spokojną.

Jak zapowiada Łukasz Czech z ratusza od poniedziałku (8 sierpnia br.) planowane jest otwarcie dla ruchu wybudowanego w ramach wspomnianej inwestycji przedłużenia ul. Spokojnej, które krzyżuje się z Aleją Legionów na wysokości ul. Przykoszarowej. Po zamknięciu wspomnianego odcinka ul. Piłsudskiego ułatwi to dojazd od strony Al. Legionów do firm i posesji położonych przy ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Towarowej.

Piłsudskiego, Legionów i Spokojna (całość 38 mln zł) przebudowywane są w ramach dofinansowywanego z funduszy unijnych (31,5 mln zł) projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. Zgodnie z umową z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży, wszystkie prace mają być zakończone w październiku. Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Mieczysława Czerniawskiego zakończenie prac w tym terminie jest jeszcze możliwe. Jak podawał w ubiegłym tygodniu zaawansowanie robót przekroczyło już 73%.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę