Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Jeziorku woda zanieczyszczona bakteriami coli.

Przez kilka godzin mieszkańcy Jeziorka, i kilku okolicznych wsi, pozbawieni byli dostaw bieżącej wody. W studni z której pobierana jest woda do wodociągu wykryto bakterie E. Coli. Jak poinformowano nas w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży studnia została już zachlorowana, a dostawy wody wznowione. - Woda jest chlorowana, dlatego profilaktycznie zalecamy, aby w przypadku wykorzystywania jej do spożycia wodę jeszcze przegotować – podają pracownicy Sanepidu.

Za pośrednictwem wodociągu woda ze studni z Jeziorka dostarczana jest do około dwóch tysięcy odbiorców. Poza Jeziorkiem, to także mieszkańcy okolicznych wsi m.in.: Poniat, Kownaty, Rządkowo, Budy Czarnockie, Wiktorzyn, Taraskowo, Wyrzyki.

Chlorowanie to najtańsza i najczęściej stosowana metoda uzdatniania wody w sieciach wodociągowych. Chlor zabija bakterie, ale woda uzyskuje charakterystyczny intensywny zapach. Przegotowanie wody pozwala na pozbycie się tego zapachu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę