Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Ratusz prawie po nowemu, czyli starzy wygrali z rewolucją

To miała być prawie rewolucja... Po całych latach „spokoju” Mieczysław Czerniawski, nowy prezydent Łomży, z początkiem maja wprowadził w ratuszu nowy regulamin organizacyjny urzędu i jak wówczas zapowiadał miał odwołać też wszystkich naczelników wydziałów ratusza i rozpisać konkursy na te stanowiska. No i nieoczekiwanie wczoraj podczas 13. nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ogłosił, że właśnie „zakończyły się wszystkie konkursy na naczelników wydziałów”. W ich wyniku udało się prezydentowi wprowadzić do ratusza trzech nowych naczelników, jednego kierownika i rzecznika prasowego. Prawie wszyscy pracę zaczną w poniedziałek 1 sierpnia.

W sumie w ratuszu jest około 20 kierowniczych stanowisk. To 12 wydziałów, których pracami kierują naczelnicy, do tego dochodzą referaty, biura i Urząd Stanu Cywilnego których pracami  zarządzają kierownicy plus Straż Miejska, radcy prawni i samodzielne stanowiska pracy typu Miejski Rzecznik Praw Konsumenta, czy Rzecznik Prasowy...  Prezydent Czerniawski ogłosił w sumie tylko 11 konkursów na obsadzenie tych stanowisk. W ich wyniku w ratuszu pojawi się pięć nowych osób, przy czym tylko w jednym wypadku nastąpi zmiana na funkcji naczelnika wydziału, a w pozostałych przypadkach nowi ludzie objęli nowe wydziały.      
Zmiana dotyczy Naczelnika Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Łomży. Annę Armistę, która przez ostatnie lata stała na jego czele zastąpi Marek Raszczyk z Jedwabnego. Inni nowi naczelnicy to: Andrzej Kiełczewski (Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych) i Aleksander Matkowski z Gdyni (Centrum Obsługi Inwestora). W ratuszu od pewnego czasu pracuje też Maria Kamalska – kierownik Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych, a poczet „nowości” zamyka Anna Sobocińska - rzecznik prasowy.  

Stary naczelnik dobry naczelnik
W zdecydowanej większości konkursów na funkcje naczelników wydziałów wygrały osoby, które kierowały nimi przez całe lata. Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim został wybrany Edward Andrzej Karwowski, naczelnikiem Wydziału Architektury i Budownictwa - Marek Jankowski, naczelnikiem Wydziału Oświaty - Andrzej Piechocińskin, naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia - Janina Picewicz – Znosko, naczelnikiem Wydziału Kultury, Promocji i Sportu - Ewa Grygo, naczelnika Centrum Obsługi Mieszkańców - Adam Maciejewski (był naczelnikiem wydziału komunikacji który został wchłonięty przez COM).

W pozostałych przypadkach konkursów nie było. Wydziałem Skarbu i Budżetu kieruje dotychczasowa skarbnik Jadwiga Kozłowska, kierownikiem Urząd Stanu Cywilnego pozostaje Marta Biedrzycka, Wydziałem Organizacji i Obsługi – powołana na początku kadencji przez Czerniawskiego Sekretarz Miasta - Tamara Alicja Małachowska, a naczelnikiem Wydział Gospodarowania Nieruchomościami bez konkursu został dotychczasowy pracownik Jerzy Bittner (zastępując kierującą dotychczas pracami komórki Annę Rzędarską). Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa kieruje Maria Plona, Biurem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności - Krzysztof Wróblewski, Biurem Rady Miejskiej - Dorota Śleszyńska, Biurem Audytu i Nadzoru Właścicielskiego - Jadwiga Grażyna Pylińska (Audytor Wewnętrzny), a Miejskim Rzecznikiem Konsumentów pozostaje Michał Małachowski.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę