Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Miasto działki sprzedaje...

Tylko jeden nabywca wystartował w licytacji na której miasto sprzedawało trzy działki pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Rubinowej w Łomży. Prawdziwy pojedynek stoczyli za to chcący kupić działkę przy ul. Kolegialnej, na której można wybudować blok. Cena była podbijana aż 20 razy i ostateczne ukształtowała się na poziomie o niemal 60% wyższym.

Z trzech sprzedawanych przez miasto działek na nowym osiedlu domków jednorodzinnych przy Szosie do Mężęnina w sąsiedztwie ogródków działkowych „poszły” dwie mniejsze o pow. niemal 680 i 640m2. Kupił je ten sam nabywca minimalnie podnosząc ceny wywoławcze. Za każdym razem osiągnięta w przetargu cena brutto wyniosła nieco ponad 199 zł za metr kwadratowy ich powierzchni. Trzecia z wystawianych działek przy ul. Rubinowej, o pow. niemal 750 m2, nie znalazła chętnego.

Zupełnie inaczej wyglądał przetarg w przypadku dwóch innych sprzedawanych dziś przez miasto działek. Licząca ponad 1080m2 działkę przy ul. Kolegialnej 2 (w śródmieściu), na której zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego można wybudować blok, chciało kupić  trzech nabywców, przy czym prawdziwy pojedynek stoczyło dwoje z nich. Ostatecznie działkę wylicytowała właścicielka firmy, która w pobliżu zbudowała „stylowy” blok. Cena z wywoławczej 228780zł brutto była podnoszona aż 20 razy i wzrosła do 362 tys zł, czyli wyniosła 335zł za m2. 

Kilkanaście razy przebijało się także dwóch oferentów rywalizujących o przeznaczoną pod usługi działkę o pow. 2171m2 przy ul. Nowogrodzkiej 39 - to dawna „komenda” miejskiej policji. Ostatecznie wylicytowana cena była o niemal 37 tys wyższa niż cena wywoławcza i wyniosła 344400zł brutto, co daje niemal 159 zł za m2 powierzchni. 

Przypomnijmy, że to pierwszy od lat z miejskich przetargów w których sprzedawane były działki pod budownictwo. Jeszcze w tym roku powinien dojść do skutku przetarg na sprzedaż 30 działek wydzielonych  na terenie w obrębie ulic: Browarnej, Podleśnej i Piaski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę