Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Niepełnosprawni na wózku wreszcie wjadą głównym wejściem do ratusza...!

Wydawało się to niemożliwe, a okazuje się, że można... i wcale nie tak drogo. Przez ponad 10 lat – odkąd oddano do użytku „nowy” budynek Urzędu Miasta przy Starym Rynku w Łomży - niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich aby tam się dostać musieli wjeżdżać tylnym wejściem - nota bene od strony ul. Zatylnej. Czasami samo dojechanie do tamtego wejścia wymagało wiele wysiłku. Po niedzieli to się zmieni i niepełnosprawni będą nawet dla mogli wjechać do ratusza głównym wejściem, bo urząd kupił specjalnego schodołaza.

W czwartek schodołaza przywieziono do ratusza, a wybrani pracownicy uczyli się go obsługiwać. Niepełnosprawny na wózku aby dostać się do ratusza będzie potrzebował pomocy urzędników.
- Po prawej stronie, przy schodach zamontujemy specjalny dzwonek i wystarczy, że niepełnosprawny zadzwoni, a zaraz pojawi się pracownik ratusza, który pomoże mu dostać się do wewnątrz budynku - mówi Tamara Małachowska, sekretarz miasta.
I to właściwie jedyny mankament, ale jak tłumaczą urzędnicy ratusz został tak zaprojektowany, że przy głównym wejściu w żaden sposób nie da rady dobudować podjazdu dla niepełnosprawnych.   
Zakup schodołaza nie jest wielkim wydatkiem. Kosztował ok. 13 tys zł, a ratusz wraz z nim kupił także wózek inwalidzki. Urządzenie jest w stanie wwieźć na górę osobę o wadze do ok. 120 kg, a na jednym ładowaniu baterii może pracować non stop przez około godzinę.
Zgodnie z planami władz miasta schodołaz powinien zacząć pracę w najbliższy poniedziałek.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę