Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Fundusz Pożyczkowo - Poręczeniowy dla przedsiębiorstw społecznych

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki

Ponad dwa miliony złotych wynosi wartość projektu: „Fundusz Pożyczkowo - Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej”. Przy wsparciu środkami z Kapitału Ludzkiego prowadzą go Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku i Federazione Trentina Della Cooperazione z Włoch. - Głównym założeniem projektu jest opracowanie koncepcji funduszu pożyczkowo - poręczeniowego dla instytucji ekonomii społecznej oraz udzielenie wsparcia dla tych podmiotów – mówi Krzysztof Kozicki wicestarosta łomżyński.

Przedsiębiorstwo społeczne to instytucja prowadząca działalność gospodarczą, która wyznacza sobie cele ściśle społeczne i która inwestuje wypracowane nadwyżki w działalność lub we wspólnotę, zamiast kierować się potrzebą osiągania maksymalnego zysku na rzecz akcjonariuszy lub właścicieli. Przykładem przedsiębiorstwa społecznego jest spółdzielnia socjalna.

I właśnie z myślą o wsparci takich przedsiębiorstw ma powstać nowy Fundusz Pożyczkowo – Poręczeniowy. W projekcie, który będzie prowadzony do końca 2013 roku przewiduje się m.in. wizytę studyjną dla osób z instytucji otoczenia ekonomii społecznej do Włoch - do partnera projektu - w celu zapoznania się z funkcjonującym w Trydencie i innym włoskich miejscowościach systemem poręczeniowym dla spółdzielni socjalnych.
- Jestem głęboko przekonany, że projekt będzie dodatkowym motorem rozwoju przedsiębiorstw społecznych na terenie ziemi łomżyńskiej – mówi Kozicki, dodając, że zaproponowane w projekcie działania wynikają z autentycznych potrzeb, które wypłynęły przy realizacji naszych wcześniejszych projektów związanych z zakładaniem spółdzielni socjalnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę