Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nowy biskup w Łomży po wakacjach?

Oczekiwane nominacje w kilku polskich diecezjach nie nastąpią szybko – pisze Rzeczpospolita. Z informacji gazety wynika, że zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia oraz po wakacjach. Wśród diecezji, które oczekują na nowych biskupów jest też diecezja łomżyńska, bo biskup Stanisław Stefanek w maju uzyskał wiek emerytalny i jak już wcześniej informowała „Rz” jego rezygnacja została przyjęta.

– Nuncjusz wyraźnie się nie spieszy. Chce dobrze poznać kandydatów na biskupstwa zgłaszanych w ramach szerokich konsultacji i trafnie wybrać trzy nazwiska, tzw. terno, które przedstawia w Watykanie – mówi Rzeczpospolitej rozmówca z kręgów episkopatu.
Giełda nazwisk także na nowego biskupa łomżyńskiego trwa. Mówiło się, że do Łomży może przyjść jeden z biskupów pomocniczych z Wrocławia lub Ełku,a le „Rz” podaje, że według jej źródeł, możliwy jest watykański desant.
„Nowym biskupem diecezji miałby zostać ks. Janusz Stepnowski (pochodzi z Ostrołęki) z Kongregacji do spraw Biskupów. Przez lata pracował u boku prefekta tej kongregacji kard. Giovanniego Battisty Re, który w ubiegłym roku odszedł na emeryturę – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę