Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Magisterki o Łomży docenione

Główne zdjęcie
Magdalena Kijek i Robert Mieczkowski

Robert Mieczkowski, wygrał tegorocznym, już 9. konkurs na najlepszą prace magisterską i dyplomową o tematyce łomżyńskiej. W nagrodę otrzymał 1000zł. Konkurs przy wsparciu samorządu miasta i powiatu organizuje Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku spłynęło na niego rekordowo dużo prac – aż 19.

Robert Mieczkowski otrzymał nagrodę za pracę dyplomową pt. Szlachecko-ziemiańskie tradycje północno-wschodniego Mazowsza oraz ich związek z postawami politycznymi mieszkańców regionu”, którą obronił na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
- Ta praca nie jest tylko praca historyczną dlatego zgodnie ją nominowaliśmy do pierwszej nagrody – mówił prof. Adam Dobroński, przewodniczący czteroosobowego jury, które oceniało konkursowe prace. - To jest praca z której możemy się przekonać jak wiele tradycji Łomży jest teraz we współczesnych mieszkańcach niezależnie od opcji politycznej. Wartości są dziedziczone i ta praca to pokazuje – dodawał profesor.

Druga nagrodę w konkursie (800zł) zdobyła Agnieszka Nowicka za prace magisterską z  „Projekt zagospodarowania bulwarów nadnarwiańskich” obronioną na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, a trzecią (700zł) Magdalena Kijek za prace magisterska pt. „Opinia mieszkańców Łomży o perspektywach rozwoju ich społeczności lokalnej” obroniona w Zakładzie Socjologi Gospodarki i Organizacji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskie w Lublinie.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia (po 500zł) Agnieszce Chojnowskiej i Mateuszowi Niebrzydowskiemu.

210204100642.gif
Foto: Magdalena Kijek i Robert Mieczkowski
Foto: Od lewej: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, Prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz, wicestarosta Krzysztof Kozicki i przewodniczący jury prof. Adam Dobroński
Foto: Wiceprezydent Mirosława Kluczek, prezydent Mieczysław Czerniawski, Damian Kurpiewski
Foto: Przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz wręcza wyróżnienie Mateuszowi Niebrzydowskiemu
Foto: Wicestarosta Krzysztof Kozicki i Agnieszka Anna Chojnowska
Foto: Wiceprezydent Mirosława Kluczek i Magdalena Kijek
Foto: Wicestarosta Krzysztof Kozicki i Agnieszka Nowicka
Foto: Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i Robert Mieczkowski
Foto: Przewodniczący jury prof. Adam Dobroński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę