Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

GDDKiA: Rozkręca się budowa podlaskich ekspresówek...

W województwie podlaskim trwa obecnie budowa 35 kilometrów dróg ekspresowych. To obwodnica Zambrowa i odcinek „ósemki” Jeżewo-Białystok. - Budowa obu odcinków drogi ekspresowej S8 odbywa się zgodnie z harmonogramem – zapewnia białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Prace przy 11 kilometrowej obwodnicy Zambrowa na koniec kwietnia zaawansowanie  robót przekraczało 40 procent wartości kontraktu, obecnie zbliżają się do półmetka. Obwodnica ma być gotowa w czerwcu 2012 roku.

Budowa kolejnego, 24,5 km  odcinka S8 Jeżewo - Białystok ruszyła pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Obecnie zaawansowanie prac przekroczyło 27 procent, a inwestycja – zgodnie z planem – powinna zostać przekazana do użytku na przełomie sierpnia i września 2012 roku. W sumie obie inwestycje na ósemce warte są przeszło 1,3 miliarda złotych.

Jak dodaje GDDKiA bardzo zaawansowane są prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy obwodnic Stawisk i  Szczuczyna na trasie planowanej drogi ekspresowej S 61 oraz  Bargłowa Kościelnego (dk 61). Budowa wszystkich trzech obwodnic powinna ruszyć w 2012 roku, zakończyć się 2 lata później.

Również w 2012 roku planowane jest rozpoczęcie budowy obwodnicy Augustowa. Realizowana w systemie „Zaprojektuj i Zbuduj” jest obecnie na etapie przygotowania dokumentacji do wniosku o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej. Według planów ma mieć 23 km drogi  jednojezdniowej  z dodatkowym pasem do wyprzedzania oraz 13 km dwujezdniowej drogi ekspresowej (S 61). Obwodnica Augustowa powinna być gotowa pod koniec 2014 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę