Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

PiS chce referendum

- Społeczeństwo powinno się wypowiedzieć czy energetykę, surowce i służbę zdrowia powinno się sprywatyzować czy nie – mówi poseł Lech Antoni Kołakowski z PiS. Od kilku dni w jego biurze poselskim przy ul. Dwornej w Łomży zbierane są podpisy pod obywatelskim wnioskiem do Sejmu RP o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia oraz prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski. Zgodnie z ustawą wymagane jest zebranie pół miliona podpisów, ale PiS do końca miesiąca chce zebrać ich milion.

Poseł Kołakowski mówi, że on nie ma wątpliwości czy taka prywatyzacja powinna się odbywać czy nie.
- To dorobek wszystkich Polaków. Nie może być tak, że decyduje o tym jedna osoba – podkreśla zachęcając mieszkańców Łomży do podpisywania wnioskówku o przeprowadzenie referendum.
Zgodnie z prawem referendum ogólnokrajowe może być przeprowadzone w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Zarządza je Sejm bezwzględną większością głosów lub prezydent za radą i zgodą Senatu. PiS takie referendum - za zgodę Sejmu - chciałoby przeprowadzić jesienią. Według działaczy partii najlepiej, gdyby odbyło się razem z wyborami parlamentarnymi.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę