Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na Ojca Świętego. Łomża 20 lat temu...

Główne zdjęcie
Jedna z przekazanych fotografii (fot. Marcin Trojanowski)

38 fotografii prezentujących Łomżę i mieszkańców oczekujących, i witających przed 20. laty papieża Jan Pawła II znalazło się w specjalnej galerii na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. W związku z obchodami jubileuszu Pielgrzymki Ojca Świętego ratusz zwrócił się z prośbą do mieszkańców o udostępnienie zdjęć z tamtych pamiętnych dni. Na apel odpowiedziało kilku fotografów, przede wszystkim amatorów. - Galeria jest skromną pamiątką, która mamy taką nadzieję, pokaże zwłaszcza młodemu pokoleniu w obrazkach atmosferę tamtych wydarzeń oraz skalę zmian, jakie dokonały się w naszym mieście w ciągu tych dwudziestu lat – podaje Jacek Babiel, doradca Prezydenta Łomży, zachęcając do jej obejrzenia.

 

zobacz galerię: Wizyta Ojca Świętego – oczami łomżyniaków UM Łomża

Fotografie pokazują atmosferę przygotowań do wizyty, dekorację miasta, moment powitania, celebry oraz obraz po spotkaniu z Janem Pawłem II. (…) W galerii prezentujemy najciekawsze zdjęcia, jakie otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasz apel.(...) Serdecznie dziękujemy za udostępnienie zdjęć. Ich autorami są: Gabor Lorinczy, Maciej Łada, Urszula Brożyna, Marcin Trojanowski, Zdzisław Kalinko, Tadeusz Babiel, oraz dwóch innych mieszkańców, którzy prosili by nie ujawniać ich nazwisk.

 

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę