Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sprawa umorzona

Sąd Okręgowy w Łomży, rozpatrując sprawę w drugiej instancji, umorzył warunkowo na okres dwóch lat, postępowanie wobec młodego mieszkańca Łomży, który w ubiegłym roku zaprojektował, zlecił wydruk, a potem dystrybuował naklejki z przekreśloną flagą czeczeńską i napisami w języku polskim i rosyjskim „Nie chcemy was tu”, „Mamy tego dość”, „Won z naszego miasta”. Kilka z nich zostało przylepionych w autobusach komunikacji miejskiej. Rozpatrujący sprawę w pierwszej instancji Sąd Rejonowy w Łomży skazał go na pięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Przypomnijmy w lutym ubiegłego roku policjanci zatrzymali dwóch maturzystów, którzy rozlepili kilka takich nalepek, ale w mieszkaniu jednego z nich znaleziono ich znaczną ilość. W prokuraturze chłopak przyznał, że on sam zaprojektował, następnie zlecił druk nalepek, a drugi z chłopaków tylko je rozwieszał. Prokuratura uznała, że treść tych nalepek można zakwalifikować jako publiczne nawoływanie do nienawiści do osób narodowości czeczeńskiej i skierowała przeciwko nastolatkom akt oskarżenia. Sąd w pierwszej instancji skazał „twórcę”, a wobec jego kolegi, który przykleił nalepki w autobusie, warunkowo umorzył postępowanie na rok próby (+ 500 zł na rzecz łomżyńskiego hospicjum).
Teraz Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrując odwołanie od wyroku „twórcy” uznał, że skazanie go byłoby zbyt dotkliwą karą, zwłaszcza, że w ostatnim czasie chłopak był w zajmującej się pomocom uchodźcom czeczeńskim Fundacji Ocalenie, gdzie przeprosił za swój czyn. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres dwóch lat i nakazał młodemu mieszkańcowi Łomży wpłacenie 500 zł na cel społeczny - PCK.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę