Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Zarabiali na nierządzie... nawet na nieletnich

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Szef i kilku członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu wpadło w ręce policji. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec dwóch z nich - Karola G. (20 lat) i Tomasza T. (29.), mieszkańców okolic Łomży - prokurator chciał tymczasowego aresztowania i dziś Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do tego wniosku stosując wobec nich ten środek zapobiegawczy na trzy miesiące. Przestępcza grupa działała od sierpnia ubiegłego roku do stycznia 2011 roku. Teraz członkom grupy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we wtorek wkroczyli do kilku mieszkań na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Tam w ręce funkcjonariuszy wpadło 4 mężczyzn i kobieta w wieku od 20 do 33 lat. Zatrzymania miały związek ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu prowadzonym przez KWP w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Jak podaje policja na trop tej działalności funkcjonariusze wpadli przed kilkoma miesiącami. Z  policyjnych informacji wynikało bowiem, że w jednym z pensjonatów w Łomży pod „przykrywką” działalności hotelarskiej funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują młode kobiety, a nawet nastolatki – trudniące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni 29-letniego właściciela pensjonatu i jego wspólników. Z policyjnych ustaleń wynika, że w ciągu kilku miesięcy funkcjonowania przez agencję przewinęło się kilkanaście kobiet i dziewcząt pochodzących z ościennych województw. Do pracy były one werbowane poprzez zamieszczane w prasie i Internecie ogłoszenia sugerujące zatrudnienie w charakterze tancerek i striptizerek. Najmłodsza z nich miała zaledwie 15 lat! Zebrany przez policjantów materiał wskazywał, że zarówno 29-letni założyciel pensjonatu, jak i jego konkubina oraz kilku powiązanych ze środowiskiem białostockich pseudokibiców mężczyzn, którzy pracowali tam jako personel i ochrona, stworzyło zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z tego korzyści. Jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzut nakłaniania do prostytucji i czerpania z tego korzyści. Pozostałe osoby usłyszały dodatkowo zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Natomiast zarządzający całym nielegalnym interesem 29-latek odpowie także za  kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zgodnie z kodeksem karnym członkom grupy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Cała piątka została wczoraj doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Jej decyzją wobec dwóch mężczyzn i kobiety (Adriana E. Piotra K. Danuty W.) zastosowany został dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Pozostała dwójka (Karol G. i Tomasza T.) dziś została doprowadzona do Sądu Rejonowego w Łomży, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę