Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Chcą odszkodowań za szkody wyrządzone przez łosie

Główne zdjęcie
Łoś w Biebrzańskim Parku Narodowym

Czternastu rolników złożyło w Sądzie Rejonowym w Grajewie pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez ministra środowiska, za szkody wyrządzone przez łosie w ich prywatnych lasach. Chcą od kilku do kilkudziesięciu tys. zł.

Początkowo rolnicy mieli plan złożenia pozwu zbiorowego, po konsultacji prawniczej - głównie z powodu dużej rozpiętości dochodzonych kwot - wahają się od 3,7 tys. zł do 56 tys. zł. - każdy ubiegający się o odszkodowanie złożył oddzielny pozew. Niewykluczone jednak, że będą rozpatrywane w jednym procesie. Naukowcy szacują, że w Polsce może być 8 tys. łosi, z czego 70 proc. żyje w północno-wschodniej Polsce. Według danych Biebrzańskiego Parku Narodowego, który jest polską ostoją łosia, na jego terenie bytuje około 700 łosi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę