Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Wyborcza: Tragedia pod Zambrowem. To nie wina kierowcy

Główne zdjęcie
Zdjęcie z wypadku dzięki uprzejmości zambrow.org

W lutym w Woli Zambrowskiej, na drodze krajowej nr 66, zginęło sześciu młodych mężczyzn. Bus którym jechali nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, stanął w poprzek jezdni i wtedy uderzyła w niego ciężarowa scania z przyczepą. „Przyczyną wypadku było miejscowe oblodzenie jezdni” - cytuje opinię biegłego Gazeta Wyborcza Białystok.

Do tragicznego wypadku doszło 10 lutego, kilka minut po godz. 5. W jadzącym z Hajnówki przez Zambrów do Warszawy oplu vivaro zginęło sześciu mężczyzn w wieku od 23 do 33 lat.
Od początku przyczyny wypadku nie były jednoznaczne. Teraz opinia eksperta z zakresu badań wypadków drogowych wyeliminowała winę kierowcy.
„W istniejących warunkach kierowca nie mógł takiej sytuacji przewidzieć i nie mógł zareagować na takie zdarzenie” - jednoznacznie stwierdzili biegli.
Na jezdni była gruba warstwa lodu. Na razie nie wiadomo jak powstała. W przyszłym tygodniu ma być gotowa również ekspertyza dotycząca stanu tej drogi. Ma ona też wyjaśnić czy nie było błędów podczas budowy – podaje Gazeta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę