Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

PO ułożyła listę do Sejmu: Borysewicz 5., Śledziewska 14.

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów PO w jesiennych wyborach parlamentarnych. Mimo prób zmian lista jest dokładnie taka sama jak ta zatwierdzona przed tygodniem przez zarząd regionalny PO. Znajduje się na niej 27 nazwisk. Jedno miejsce – 12. pozostaje nieobsadzone. Kandydatów na to miejsce w skali całego kraju ma wskazywać osobiście Donald Tusk.

Listę PO w województwie podlaskim ma otwierać Barbara Kudrycka, minister nauki. Drugie miejsce ma dostać poseł Robert Tyszkiewicz, a dopiero trzecie szef PO w regionie, poseł Damian Raczkowski. Za nim pójdzie kolejny poseł Leszek Cieślik, na piątym miejscu będzie Maciej Borysewicz – szef łomżyńskich struktur partii, i przewodniczący Rady Miasta Łomża.
Ciekawostką listy jest to, że poseł Józef Klim ma być dopiero na siódmym miejscu, a na liście nie ma wcale obecnego posła Jacka Żalka.

Z Łomży na liście PO do Sejmu będzie jeszcze Edyta Śledziewska – radna Rady Miasta Łomża, a z regionu: Mieczysław Gliński z Zambrowa i Daria Sapińska z Wysokiego Mazowieckiego. 

Na razie nie zdecydowano kto będzie kandydatem PO z naszego – łomżyńsko-suwalskiego - okręgu w wyborach do Senatu.

Listy kandydatów PO muszą jeszcze zatwierdzić zarząd i rada krajowa partii. Ta ostatnia zbierze się najprawdopodobniej 11 czerwca.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Regionu PO przewodniczący partii Damian Raczkowski zgłosił kandydata na nieobsadzoną dotychczas funkcję skarbnika regionu. Kandydatem tym był Maciej Głaz z Łomży, ale nie uzyskał poparcia większości RR.

Oto cała, zatwierdzona przez RR PO lista kandydatów na kandydatów na posłów tej partii z województwa podlaskiego

1. Barbara Kudrycka
2. Robert Tyszkiewicz
3. Damian Raczkowski
4. Leszek Cieślik
5. Maciej Borysewicz
6. Hanna Piotrowska
7. Józef Klim
8. Aleksander Sosna
9. Monika Suszczyńska
10. Marek Nazarko
11. Daria Sapińska
12. ----- wskaże Tusk
13. Zbysław Grajek
14. Edyta Śledziewska
15. Mariusz Pyzowski
16. Bożena Jabłońska
17. Nadzieja Dragun
18. Ilona Kinga Szewko
19. Krzysztof Szczebiot
20. Adam Kamiński
21. Aneta Putko
22. Mieczysław Gliński
23. Izabela Pietruczuk
24. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska
25. Cezary Mielko
26. Ewa Tymińska
27. Stanisław Michałowski
28. Karol Pilecki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę