Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Korki w Łomży będą jeszcze większe

Drogowcy są na Legionów i Piłsudskiego, a od piątku będą także na kolejnych ulicach miasta czyli na Wojska Polskiego i Zjeździe. Jak informuje Marek Olbryś, z-ca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży szybki remont nawierzchni tych ulic ma potrwać do końca miesiąca. W jej trakcie mają zostać sfrezowane wybrzuszenia jezdni, a także miejscami wymieniony asfalt.

Jeżdżący ulicami Wojska Polskiego i Zjazd kierowcy zapewne dostrzegli na jezdni namalowane czerwona farba znaki. Tak oznaczono miejsca, w których asfalt będzie wymieniany. Do tego dojdzie także frezowanie wystających miejscami już na kilkanaście centymetrów wybrzuszeń asfaltu spowodowanych przez ciężkie samochody.
- Najgorsza sytuacja jest w okolicach skrzyżowań Wojska Polskiego z Polową i Sikorskiego – mówi dyrektor Olbryś dodając, że w związku z remontem należy spodziewać się utrudnień w ruchu. - Na pewno będą ograniczenia prędkości, a momentami także ruch wahadłowy sterowany przez pracowniku firmy wykonującej remont.
Przetarg na wykonania praw nawierzchni ulic wygrała łomżyńska firma BIK-PROJEKT. Będzie to kosztowało około pół miliona złotych.

Będzie to kolejny prowizoryczny remont głównego biegnącego przez Łomżę szlaku komunikacyjnego – Suwałki – Warszawa, czyli drogi krajowej nr 61. Doga ta zasłużyła już jednak na coś znacznie większego. Niestety na kompletny remont trzykilometrowego odcinak drogi nie ma pieniędzy. Jeszcze w lutym prezydent Łomży występował do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o 53 mln zł na ten cel.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę