Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Arturo Mari potwierdza swój przyjazd do Łomży

Arturo Mari osobisty fotograf papieża Jana Pawła II, potwierdza swój przyjazd do Łomży. Jego wizyta ma związek z dwudziestą rocznicą wizyty Wielkiego Papieża Polaka w Łomży w czerwcu 1991 roku. Za miesiąc – 11 czerwca – Arturo Mari ma otworzyć w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego w Łomży wystawę fotografii dokumentujących pobyt Ojca Świętego w mieście. - Możliwość spędzenia z wami kilku dni sprawi mi wielką radość. Wierzę, że nasz Ojciec Święty będzie także między nami w tych dniach – mówi Arturo Mari.

Pobyt Arturo Mari w Łomży organizuje ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego we współpracy z rektorami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości  w Łomży oraz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
„Pragniemy zaprosić Pana do wspólnego wspomnienia postaci Ojca Świętego i Jego wizyty w Łomży. Pragniemy prosić, by zechciał Pan swym osobistym udziałem w naszych obchodach zaszczycić Kościół Łomżyński, łomżyńską społeczność akademicką oraz całą Łomżę. Jako wyjątkowo bliski świadek-dokumentalista życia i pasterskiej posługi Ojca Świętego ma Pan szczególną legitymację do przekazu pamięci o błogosławionym Janie Pawle II, szczególnie wobec ludzi młodych. Mówiąc za Izajaszem pragniemy, by Pana stopy, Pana obecność, zwiastowały dobrą nowinę o życiu błogosławionego Jana Pawła II – namiestnika Chrystusa na ziemi” - czytamy w zaproszeniu, które osobiście Arturo Mari wręczył m.in. ks Andrzej Godlewski.
Zaproszenie z Łomży zostało przyjęte.

Arturo Mari

Arturo Mari do mieszkańców


Arturo Mari w Łomży będzie od 11 do 16 czerwca. 11 czerwca, w Centrum Katolickim im Jana Pawła II przy parafii  Krzyża Świętego w Łomży otworzy wystawę m.in. swoich  fotografii (będą na niej także zdjęcia Tadeusza Babiela i Zbigniewa Zalewskiego) dokumentujących pobyt Ojca Świętego w Łomży w dniach 4-5 czerwca 1991 roku. W trakcie kilkudniowej wizyty ma on także spotkać się ze studentami łomżyńskich uczelni w ramach „Akademickich Spotkań z Janem Pawłem II”.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę