Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie dziękczynienie...

Główne zdjęcie
Fot. Arturo Mari. Zdjęcie z albumu: Ojciec Święty Jan Paweł II w Łomży - Wydawnictwo Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, Łomża 1994r.

„My łomżynianie nigdy nie zapomnimy o wdzięczności dla Niego, że stanął tu wśród nas, na tym miejscu, przy kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży” – mówił biskup Tadeusz Zawistowski 8 kwietnia 2005 roku podczas Mszy Świętej sprawowanej przy Ołtarzu Papieskim w intencji zmarłego kilka dni wcześniej Jana Pawła II. Papież z apostolską wizytą gościł w Łomży dwa dni (4 i 5 czerwca 1991 roku), podczas IV pielgrzymki do Polski. Wówczas Jan Paweł ukoronował obraz Matki Bożej Pięknej Miłości z Łomżyńskiej Katedry. Teraz łomżanie za Jana Pawła II Bogu dziękować będą zarówno w Rzymie, gdzie na niedzielne uroczystości beatyfikacyjne pojechała co najmniej setka mieszkańców, ale także w Łomży...

Trudno określić ile dokładnie osób z Łomży pojechało an uroczystości do Watykanu. Specjalny wyjazd organizowała Kuria Biskupia wspólnie z parafią katedralną (wyjechało blisko 50 osób),  ale ofertę miały też łomżyńskie biura podróży, a część udała się do Rzymu na własną rękę.
W mieście, w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą  wizyty Ojca Świętego w Łomży, także główne uroczystości dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II odbędą się w czerwcu.
W niedzielę 1 maja, w dniu beatyfikacji papieża Polaka, który od 1995 roku jest także Honorowym Obywatelem Miasta Łomży,  główne łomżyńskie, diecezjalne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 rozpocznie się główne nabożeństwo, któremu przewodniczył będzie biskup Tadeusz Bronakowski.
Proboszcz parafii, ks Jerzy Abramowicz zaprasza też wiernych do wspólnego oglądania transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej Papieża Jana Pawła II z Watykanu. Transmisja rozpocznie o godzinie 10.00 i będzie można ją oglądać na specjalnie przygotowanym telebimie w dolnym kościele Sanktuarium.


Zobacz: Wizyta Papieża w Łomży w 1991 roku

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę