Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ratuszowa rewolucja... się zaczyna

Zmiana wydziałów, godzin pracy i nowi naczelnicy... W Urzędzie Miejskim w Łomży, w piątym miesiącu po objęciu urzędu prezydenta miasta przez Mieczysława Czerniawskiego szykuje się prawdziwa rewolucja. Główne zmiany mają wejść w życie 1 maja, wraz z nowym Regulaminem Organizacyjnym. Wówczas Czerniawski ma odwołać też wszystkich naczelników wydziałów ratusza i rozpisać konkursy na te stanowiska.

„Godziny pracy Urzędu są przyjazne dla urzędników, a nie dla petentów” - mówił prezydent Czerniawski przedstawiając radnym Łomży, jeszcze w lutym, „Bilans otwarcia kadencji 2010-2014 Miasto Łomża”. To właśnie ten dokument opracowany przez zespół Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz w Warszawie stał się podstawą do zmian w ratuszu. I choć godziny urzędowania urzędników za bardzo się nie zmienią - w poniedziałki i środy Urząd Miejski w Łomży będzie czynny od godz. 7.00 do 16.30, (kasy do 16.15), a we wtorki, czwartki i piątki - tak jak dotychczas - od godziny 7.30 do godziny 15.30 – to zmiany organizacyjne i personalne na najwyższych stołkach w ratuszu będą – jak na łomżyńską skalę - rewolucyjne. Poprzedni prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, który rządził przez osiem lat, właściwie nie dokonywał zmian personalnych – poza tymi wymuszonymi: podczas podróży służbowej do Białegostoku zginęła w wypadku drogowym naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, Architekt Miejski – Kierownik Oddziału Urbanistyki i Architektury został zatrzymany przez ABW i tymczasowo aresztowany w związku z, jak się później okazało uzasadnionymi (został skazany), podejrzeniami korupcyjnymi.    
Teraz zmian będzie bardzo dużo. Prezydent Czerniawski zapowiedział, że wraz z wejściem w życie nowego Regulaminu odwoła z funkcji wszystkich naczelników wydziałów Urzędu Miejskiego, a następnie powierzy im pełnienie obowiązków przez 3 miesiące. W tym czasie mają zostać przeprowadzone konkursy na wszystkie kierownicze stanowiska w ratuszu. Te już się zaczynają. W tej chwili ogłoszonych jest pięć konkursów na kierownicze stanowiska w Urzędzie Miejskim. Ogłoszony został nabór na wolne stanowisko urzędnicze Naczelnika Centrum Obsługi Inwestora i na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Specjalisty ds. Obsługi Inwestora w Centrum Obsługi Inwestora w UM w Łomży. Poszukiwany jest kierownik Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych, Główny Specjalista ds. Kontrolingu i Nadzoru Właścicielskiego w Biurze Audytu i Nadzoru Właścicielskiego w UM w Łomży, a także Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Łomży.

Warto przypomnieć, że nowy Regulamin organizacyjny wprowadza m.in. Centrum Obsługi Mieszkańców i Centrum Obsługi Inwestorów. Pojawiają się nowe wydziały, a niektóre z dotychczasowych są inaczej nazywane, rozdzielane, lub łączone. Z dwóch dotychczasowych wydziałów Urbanistyki i Architektury oraz Budownictwa  powstaje jeden - Wydział Architektury i Budownictwa. Były - Biuro Kultury, Sportu i Turystyki  i Biuro Promocji Miasta, a teraz ma być - Wydział Kultury, Promocji i Sportu. Był - Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, a teraz mają być - Wydział Gospodarki Komunalnej i oddzielny Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa. W sumie Wydziałów, a co za tym idzie i ich naczelników, ma być mniej - o jeden - niż dotychczas.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę